Vážení zákazníci, rád bych Vás upozornil na prodejce elektrických tříkolek na bazoši a podobných portálech. Ve vlastním zájmu si před koupí vždy zjistěte, zda Vám prodejce poskytuje záruku, nárok na reklamaci, záruční i pozáruční servis a dostupnost náhradních dílů. Ověřte si také historii prodejce a to zda obchoduje legálně (je veden v registru a platí DPH).

Zavřít

Kokosový olej MCT ercarel

Kokosový olej MCT ercarel

MCT olej patří mezi nejzvláštnější druhy doplňků stravy. Dají se díky němu nabírat více svaly (protože chrání proteiny před znehodnocením), dá se díky němu spalovat tuk (protože podporuje uvolňování tuku z podkoží), dá se díky němu zvyšovat výkon (protože šetří svalový glykogen).

626,23 Kč
S DPH
Balení: 1l
Počet
Na objednávku

Kokosový olej MCT ercarel

MCT olej patří mezi nejzvláštnější druhy doplňků stravy. Dají se díky němu nabírat více svaly (protože chrání proteiny před znehodnocením), dá se díky němu spalovat tuk (protože podporuje uvolňování tuku z podkoží), dá se díky němu zvyšovat výkon (protože šetří svalový glykogen).

MCT olej je tuk, který se získává frakční destilací palmového, palmojádrového a kokosového tuku. Tím se získává olejová složka, která obsahuje téměř čistý olej s obsahem mastných kyselin se střední délkou řetězce mastných kyselin (Medium Chain Triacylglycerols) C-6, C-8, C-10. MCT olej je specifická surovina, která se v organismu využívá poněkud jiným způsobem, než klasické tuky.

Zkratka MCT pochází z anglického názvu Medium Chain Triacylglycerols Přeloženo do češtiny můžeme mluvit o triglyceridech se středně dlouhým řetězcem. Jde tedy o tuk, který má ve srovnání s klasickými mastnými kyselinami kratší postraní řetězec. Díky této vlastnosti jej tělo dokáže využít jako okamžitý zdroj energie.

U MCT oleje se vyskytuje tzv. metabolický paradox. Pokud je ve stravě zajištěn dostatečný příjem proteinů a sacharidů, pomáhá MCT olej spíše nárůstu hmotnosti. Pokud příjem sacharidů a proteinů omezíme, MCT olej nám pomáhá spalovat tuk a zrychluje metabolismus. Je také vhodný pro vytrvalostní sportovce.

Pro vstřebání klasických tuků v trávicí soustavě jsou potřebné žlučové kyseliny, jejichž dodávka do trávicí soustavy při zátěži je nedostatečná. Klasické tuky nejsou okamžitě využitelné, protože musí povinně přejít do podkoží a teprve potom je organismus může využít. Přijaté tuky tedy v následujících hodinách po požití nejsou energeticky využitelné a nějaká aktuální nebo preventivní dodávka v rámci výkonu je bezúčelná. Výrazně jiná je situace při podání MCT oleje. K jeho trávení nejsou potřebné žlučové kyseliny a organismus je schopen je vstřebávat i při tělesné zátěži.

Po vstřebání může být okamžitě využit pro energetické účely a neukládá se do podkoží. MCT olej může kromě toho výrazně ovlivňovat celkový metabolismus, a to podle toho, jaká je celková energetická bilance dalších živin podávaných s MCT olejem. Při omezení energie MCT olej podporuje spalování tuku, při nadbytku energie podporuje celkovou anabolizaci organismu.

Hlavní využití MCT oleje je pro tyto případy:

  1. Vytrvalostní trénink a závod
  2. Redukční diety
  3. Zvyšování hmotnosti
  4. Ochrana proteinů ve stravě proti jejich spálení v organismu
  5. Klinická výživa

Baleno po 10 kg  v PP pytli vloženém do kartonové krabice, 5l kanystru a 1l PET lahvi

Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.