Vážení zákazníci, rád bych Vás upozornil na prodejce elektrických tříkolek na bazoši a podobných portálech. Ve vlastním zájmu si před koupí vždy zjistěte, zda Vám prodejce poskytuje záruku, nárok na reklamaci, záruční i pozáruční servis a dostupnost náhradních dílů. Ověřte si také historii prodejce a to zda obchoduje legálně (je veden v registru a platí DPH).

Zavřít

Konopné semínko neloupané

Konopné semínko neloupané
Konzumací konopných semínek dodáváte tělu všechny potřebné aminokyseliny a esenciální mastné kyseliny Omega 3,6,9 v optimálním poměru pro lidský organismus.
36,00 Kč
S DPH
Balení: 200g
Počet
Na objednávku

KONOPNÉ SEMÍNKO NELOUPANÉ

KONOPNÉ SEMÍNKO NELOUPANÉ: Více informací

Konopí seté (cannabis sativa) součást zdravé výživy.
Stěží se může nějaká rostlinná potravina světa měřit s výživnou hodnotou semena konopí. Ze všech rostlin má konopí nejvyšší obsah esenciálních mastných kyselin. Olej získaný ze semena konopí obsahuje s pouze osmi objemovými procenty nejnižší podíl nasycených tuků. Zvláště vyváženým poměrem proteinů a esenciálních tuků je konopné semeno přímo ideální pro naší výživu. Spočívá to v mimořádně vysokém obsahu edestinu a současném výskytu určitých bílkovin jako albumin, protože konopné semeno obsahuje veškeré esenciální aminokyseliny v kombinaci ideální pro výživu. Nadto se stará v těle o vybudování imunoglobulinu - to jsou bílkoviny, které jako protilátka zabraňují infekcím, ještě dříve, než mohou být jejich symptomy zřejmé. Konopné semeno obsahuje vysoký podíl obou esenciálních mastných kyselin - kyselina Linol (56%) a kyselina Alpha - Linol (18%). Tyto tři mastné kyseliny Omega nemůže lidský organismus sám vytvořit, musí být přijaty výživou. Konopné semeno také obsahujesrovnatelně vysoký obsah kyseliny Gamma-Linol, který se pohybuje mezi 2 a 4%. Mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 jsou nutné pro sloučení součástí buněčných membrán a mitochodrií. Kromě toho mohou snížit hladinu krevního tuku a krevního cholesterolu a podílejí se na budování určitých tkáňových hormonů. Jeho nedostatek může proto vést k těžkým onemocněním látkové výměny. Optimální zásobování mastnou kyselinou Omega je velmi důležité zvláště pro těhotné a kojící matky velmi důleřité, neboť jí je příznivě ovlivňován vývoj mozku nenarozených a novorozených dětí.

Opojná droga DELTA 9 - TETRAHYDROCANNABIOL se v konopných semenech NEVYSKYTUJE !

Potraviny ze semene konopí
Konopný olej, konopná mouka, loupané konopné semeno, konopné karbanátky (vega), konopné těstoviny, konopná pizza, konopné pomazánkové máslo, konopné pivo.

Potraviny z listu konopí
Konopný čaj. Zkonopného listu a květu se připravují lahodné čajové směsi s přídavkem jiných přírodních složek jako je suché ovoce, máta, šalvěj, meduňka, kopřivy atd.
Analýza složení konopného semene
alt
Bílkoviny
Sacharidy
z toho jednoduché cukry
tuky
sodík (mg 100g)
dietní vláknina
kcal
kJ
nasyc. mastné kyseliny
monoenové nenasycené mastné kyseliny
polyenové nenasycené mastné kyseliny
trans - formy mastných kyselin
olej
popeloviny

23 %
52,67%
2,47 %
9 %
17,7 %
35,35 %
384
1606
1%
1,1%
6,5%
<0,1%
30 %
5,6 %

vitamin A (karoten)
vitamin E
vitamin C
vitamin B1
vitamin B2
vitamin B3
vitamin B6
hořčík
draslík
sodík
vápník
chlorofyl
voda (vlhkost)
7,63 I.U.
3 mg/100g
1,4 mg/100g
0,9 mg/100g
1,1 mg/100g
2,5 mg/100g
0,3 mg/100g
605,9 mg/100g
170 mg/100g
22 mg/100g
168 mg/100g
50 miliontin
10,4 %
Monokarboxylové nasycené mastné kyseliny (v % z tuku) Aminokyseliny
kyselina máselná C4
kyselina kapronová C6
kyselina kaprylová C8
kyselina kaprinová C10
kyselina laurová C12
kyselina myristová C14
kyselina palmitová C16
kyselina stearová C18
kyselina arachidová C20

<0,1%
<0,1%
<0,1%
<0,1%
<0,1%
<0,1%
<0,1%
<0,1%
<0,1%

alanin
arginin
cystin
glutamin
glycin
histidin
isoleucin
leucin
lysin
methionin
fenylalanin
prolamin
serin
treonin
tryptofan
tyrozin
valin
9 mg/g
18,8 mg/g
19,8 mg/g
34,8 mg/g
9,7 mg/g
2,5 mg/g
1,5 mg/g
7,1 mg/g
4,3 mg/g
2 mg/g
3,5 mg/g
7,3 mg/g
8,6 mg/g
3,7 mg/g
0,6 mg/g
5,8 mg/g
3 mg/g
polyeonové nenasycené mastné kyseliny
kyselina linolová C18 (LK)
kyselina linolenová C18 (LNK)
kyselina gamalinolenová C18 (GLK)

56 %
19,4 %
1,09 %

trans - formy mastných kyselin
kyselina palmitoolejová C18
kyselina olejová C18

<0,1%
<0,1%

Informace laskavě poskytla Hemp Food Industries Association (Sdružení pro konopnou potravinářskou výrobu). Analýza byla provedena na čerstvých semenech, které nebyly ničím ošetřeny ani sterilizovány. Konopí bylo vypěstováno oficiálně v ekologických pomínkách.
Konopný olej a neurodermitis
Lékařské využití konopného oleje je po staletí známe, dosud se věda zabývala pouze jednotlivými účinnými látkami. Tím je konopný olej jako dodavatel esenciální mastné kyseliny, kyseliny linoleové a alfalinoleové a především kyseliny gamalinoleové zcela neznámý. Přitom stačí méně než 100 gramů konopných semen, popřípadě 30 gramů konopného oleje pro denní potřebu mastných kyselin. Složení mastných kyselin konopných semen vykazuje vysoký podíl nenasycených kyselin:

Kyselina linoleová (50-70g / 100g)
Kyselina alfalinoleová (15 - 25g / 100g)
a zřídka GLA (2-4g / 100g)


Konopný olej lisovaný za studena může hrát důležitou roli jako dodavatel kysliny linoleové a gamalinoleové jako léčivý prostředek nebo potravinový doplněk. Konopný olej je dobrým stolním olejem, jedinečný obsahem kyseliny gamalinoleové. Tím je možno integrovat stravovací plán při onemocnění na neurodermitis. Je důležitý především u pacientů u nichž je obtížné podávat léky.
Nedostatek esenciální mastné kyseliny může způsobit změny pokožky jako neurodermitis. Esenciální kyseliny se značně podílí na funkci ochrany pokožky. Regulují ztrátu vody na vrchní pokožce, která při jejich nedostatku ještě stoupá. K léčbě neurodermitisu esenciálními mastými kyselinami lze použít dvou léčebných postupů.
Běžné je užívat kyselinu linoleovou a GLA orálně, přece je také možné ji použít jako gel. Enzymatická přeměna kyseliny linoleové na GLA je narušena u pacientů trpících dermitisem, tím vzniká deficit dlouhořetězých esenciálních mastných kyselin. Podáním GLA se jeho hladina vyrovná.

Výzkumy dokazují účinnost
Je mnoho výzkumů, které dokládají terapeutické působení kyseliny linoleové a GLA:
Wright a Buton (1982) provedli výzkumy na 99 dětech a dospělých. Pacienti dostávali dvanác týdnů denně 12 krát 360mg kyseliny linoleové a 45 mg GLA. Výsledkem bylo siginikované zlepšení symptomatiky kůže. Celkově bylo dosaženo zlepšení o 30%. Léčba neměla žádné vedelejší účinky. Použité dávky byly asi 12 krát 1,5 g konopného oleje.
Fiocchi a jeho kolegové (1994) během své studie léčili po dobu 28 dní děti s nerodermitisem (průměrný věk 11,4 měsíců) podáváním 3 g GLA denně - což je asi 100ml konopného oleje. Léčení se ukázalo jako bezpečná a efektivní léčba bez vedelejších účinků.
Aanstey a jeho kolegové (1990) provedli studii, při které nanášeli krém obsahující GLA 12-ti pacientům s neurodermitisem po dobu dvaou týdnů.

Přepočet konopných semen a oleje na jednotlivé účinné látky:
Semena obsahují 1% a olej 3% GLA. Pro získání 1 gramu GLA je tedy potřeba 100 gramů semen nebo 30ml oleje. Pro pokrytí denní potřeby kyseliny linoleové (10g / den) je nutno méně než 20ml oleje nebo 50 gramů semen.
Dosud byly použity pro léčbu neurodermitisu rostlinné báze pupalky a olej brutnáku. Tyto oleje, které se vyrábějí výhradně v zahraničí, nevykazují naproti konopnému olej žádné terapeutické přednosti a jsou současně podstatně dražší.

Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.