Naše prodejny

Naše prodejny

Ekofarma Šťastná koza Velké Albrechtice č.p. 95 742 91 Velké Albrechtice

Zdravá výživa

V této kategorii nabízíme produky, které používáme pro vlastní potřebu a doporučujeme:-)

Zejména se jedná o produkty kategorie superfood, snídaňové směsi, suché plody, semena a další

Zdravá výživa Je zde 1 produkt.

Podkategorie

 • Snídaňové směsi

  Snídaňové směsi od Iswari jsou unikátní tím, že jsou živou stravou („raw“) - jejich ingredience nebyly nikdy zpracovány při vyšší teplotě než 42 st. C. Zachovávají si tak plnohodnotné nutriční složení jako původní plodiny. Kromě toho obsahují superpotraviny (superfoods), což jsou potraviny s mimořádnými nutričními kvalitami. Směsi od Iswari jsou mírně doslazeny kokosovým cukrem. To je chuťově velmi lahodné nerafinované sladidlo s karamelovým nádechem a nízkým glykemickým indexem (GI = 35), obsahující vysoké množství minerálů.


  Směs obsahuje vysoký podíl pomalu stravitelných sacharidů a dodá tak energii na dlouhou dobu, aniž by nadměrně zatěžovala tělo nezdravými cukry (glykemický index cca 40). Díky jedinečné receptuře je směs nejen opravdu zdravá, ale i velmi chutná.

  POUŽITÍ: 4 velké polévkové lžíce zalijte teplým (do 42?C) rostlinným či běžným mlékem anebo vodou. Zamíchejte a čekejte 2 min. Přidejte plátky čerstvého ovoce (banán, jahody, jablko, apod.). Lze dosladit sirupem z agáve či kokosovým cukrem. Směs lze přisypat do jiné, např. cereální kaše a zvýšit tak její nutriční hodnotu, přidat do jogurtu, apod.

 • Supersnacks

  V této kategorii naleznete všechny produkty, které jsou ideální pro zdravé mlsání či jako rychlá svačinka pro rychlé doplnění energie. Mezi jinými to jsou SuperSnacky, což je vlastně klasická snídaně ISWARI v praktickém jednoporcovém balení á 60 g. Kelímek má zespodu lžičku, a tak během výletu, na kole či v práci směs v kelímku zalijete 60 ml teplé vody, čaje či sójového mléka a v okamžiku máte 120 g superfoods-přesnídávky.

 • Suché plody

  V této kategorii najdete suché plody, sušené ovoce a ořechy.

 • Superfoods

  Superfoods jsou plodiny s mimořádným obsahem vitamínů, minerálů, antioxidantů, nenasycených mastných kyselin a dalších živin. Škála těchto potravin je velmi široká. Jedná se např. o ovoce, bobule, sladkovodní řasy, kořenové plodiny. Pochází ze všech koutů planety a některé z nich jsou tradičními plodinami ze Střední Evropy (např. konopí). Téměř vždy se jedná o raw (živou) stravu, která je zpracována maximálně šetrným způsobem bez konzervantů, barviv a dochucovadel. Lze je použít na výrobu řady receptů.

 • Rostlinné proteiny

  Rostlinné proteiny jsou velmi bohatým zdrojem bílkovin, které jsou důležitým stavebním kamenem svalové tkáně, ale také pro tvorbu enzymů. Ty zodpovídají za metabolismus látek v těle, přičemž fungují jako katalyzátory chemických reakcí. Proto je zejména pro vegetariány a vegany velmi důležité mít příjem bílkovin z více různých potravin. Nezáleží totiž jen na samotném obsahu bílkovin ve výživě, ale i na jejich složení. To znamená na podílu jednotlivých stavebních kamennů bílkovin, jimiž jsou aminokyseliny.

 • Zelené potraviny

  Zelené potraviny můžeme označit za skutečné "evergreeny" mezi superpotravinami. Dokladem tohoto tvrzení jsou záznamy z antických dob, které vypovídají o tom, že již tehdy lidé znali vliv mladých obilných výhonků na lidský organismus. Zelené potraviny mají některé vlastnosti společné (vysoký podíl blahodárného chlorofylu), v jiných rysech se mírně liší. Sladkovodní řasy spirulina a chlorela můžete u nás nakoupit v podobě prášku anebo tablet. Ty mají zcela shodné nutriční složení jako prášek, protože jsou vyráběny pouze vysokým tlakem bez přidání pojiv.

 • Semínka

  Semínka jsou nabita energií života a mnoho z nich je velmi bohatých na živiny, vitamíny a minerály. V nabídce máme např. mletá semínka, u nichž lidské tělo snáze využije jejich nutriční potenciál. Jsou jemně drcena speciálním mlecím postupem za studena, kdy tuk není z rozdrcených semínek vymačkán a ty tak vydrží několik měsíců bez žluknutí. Samostatnou řadou jsou naklíčená semínka, u nichž díky biologické aktivaci dochází k uvolnění řady enzymů. Naše naklíčená semínka jsou dehydrovaná a určená k přímé konzumaci.

 • Přírodní sladidla

  Přírodní sladidla v této kategorii jsou nízkoglykemická a obsahují tak menší množství energie než klasický bílý cukr nebo pochází z cukrové třtiny, neprochází chemickou rafinací a obsahují velké množství melasy.

  Jsou ideální variantou pro ty, kteří hledají zdravější náhradu za běžný cukr anebo umělá sladidla.

  Glykemický index je ukazatel, který nám sděluje, jak rychle se dostavuje vzestup krevního cukru po požití určité potraviny. Jídla s nízkým glykemickým indexem zvyšují hladinu krevního cukru pomalu, tělo vstřebává cukr zvolna a není tak nadměrně zatěžována činnost slinivky břišní.

    Glykemický index Energetická hodnota Rafinace
  Xylitol 13 240 kcal rafinovaný
  Kokosový cukr 35 319 kcal nerafinovaný
  Agáve sirup 22 320 kcal rafinovaný
  Bílý cukr 68 385 kcal rafinovaný

 • Zdravé mlsání

  Vtéto kategoii najdete dobroty jakočokoládové raw tyčinky,chalvu,tahini a další skvělé produkty. Produkty se doplňují průběžně podle toho na co zajímavého narazíme jak stíháme ¨zkoušet nové věci.

 • Oleje

  Bez tuků bychom nemohli žít, rozpouští se v nich životně důležité vitaminy: A, D, E, a K, mají vliv na vývoj mozku a nervové soustavy.V neposlední řadě jsou zdrojem energie. Kvalitní za studena lisované oleje v bio kvalitě mají nepopiratelně kladný vliv na naše zdraví

 • Himálajské soli

  Sůl Cereus je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi. Tato sůl je kolem 540 milionů let stará a je jedinečně čistá.

  Je ručně těžena, omývána a usušena na slunci. Na kuchyňské použití se používá jen ta nejlepší kvalita, cca 10% vytěžené soli.

  Sůl Cereus je přirozeně bohatá na esenciální minerály v podobě, která je snadno vstřebatelná lidskými buňkami.

  Vysoká bioenergetická hodnota soli je zajištěna velkým množstvím čistých krystalů. .


 • Kaše a instantní...

  Kaše a instantní potraviny dokáží rychle dodat eenrgii a nasytit

 • nezařazené

  V této kategorii najdete produkty nezařazené do jiných kategorií

 • Doplňky stravy

  V této kategorii najdete doplňky stravy a jiné těžko zařastielné zboží

Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky